Postitatud

MIG/MAG keevituspõleti kuluvosad

Olenemata sellest, kui kõrge kvaliteediga standard- ja eriotstarbelised keevituspõletid on kasutusel – need kõik peavad taluma tööstuskeskkonnas erinevat materjali kulumist. Üksikuid komponente tuleb korrapäraselt puhastada ja asendada, et tagada protsessi parim võimalik stabiilsus.

MIGMAG Welding torches – Technology -26 Ergonomics

Erinevad kõride tüübid
Kontaktdüüs asub vahetult enne keevituskaart ja vastutab energia ülekande eest keevitustraadile. Kuna traat lihvib kontakti loomiseks pidevalt vastu vasesulamist düüsi, siis kulub see aja jooksul. Mida vähem efektiivne on kontakt, seda ebaühtlasem on kaar. Sel põhjusel tuleks kontaktdüüs välja vahetada, kui see on teataval määral kulunud. Rasketes tööstuse tingimustes saab ühte kontaktdüüsi kasutada stabiilse kaare tagamiseks vähemalt 120 minuti jooksul keevitamiseks (kaareaeg), mis on ligikaudu see, mille poole professionaalne keevitaja päevas võiks püüelda.

Erinevad kõride tüübid


Kontaktdüüsid
Kontaktdüüsid on saadaval erinevas suuruses, et need sobiksid konkreetse keevituspõleti, võimsusvahemiku ja traadi läbimõõduga. Uue põlvkonna kontaktdüüsid on CuCrZr sulamist ja koonilise otsakujuga, et vähendada pindala, millele keevituskaarest kiirgav energia mõjub.

Kontaktdüüsid

Gaasidüüsid on saadaval erinevates versioonides – tavaliselt on need valmistatud vasesulamist, kuna vask viib kaarelt ja keevisvannilt soojust kõige paremini ära. Pinnakattega düüse kasutatakse alumiiniumi keevitamisel, kuna need vähendavad pritsmete nakkumist. Pinnale jäänud pritsmeid on lihtne eemaldada spetsiaalsete puhastusharjade abil. Kvaliteetsed uue põlvkonna gaasidüüsid on keermega kinnitatavad tagamaks, et kaitsegaas ei pääse ühenduspunktist välja ja gaasivool juhitakse ideaalselt läbi düüsi keevisvanni suunas. Keermega kinnitus aitab positiivselt kaasa ka soojuse hajumisele vedelikjahutusega põletite puhul.

Gaasidüüsid


Pritsmekaitse kruvitakse vooludüüsi hoidja külge ning sellel on avad, mis võimaldavad kaitsegaasil voolata. See plastikust kaitse isoleerib osaliselt düüsi liitmikut, vältides gaasidüüsi lühiseid. Tema teine ülesanne on vältida gaasi väljalaskeavade ummistumist keevituspritsmetega. Kui need avad ummistuksid, oleks gaasivool oluliselt häiritud ja gaasikaitse puudulik. See on veel üks põhjus, miks pritsmekaitset tuleb regulaarselt puhastada ja välja vahetada.


Pritsmekaitse