Üld- ja müügitingimused

Antud kasutustingimused kehtivad weldexpert.ee veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja teenusepakkuja Spetselektroodi AS, registrikoodiga 10170803 (edaspidi weldexpert.ee) vahel kaupade ja teenuste osutamisel/ostmisel.

Lisaks käesolevatele kasutustingimustele reguleerivad weldexpert.ee veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid. weldexpert.ee jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi, millest teavitame veebilehe vahendusel.

Hinnainfo

Kõik weldexpert.ee veebipoes olevad hinnad on eurodes ja koos käibemaksuga.

Ostudel, mille kogusumma ületab 50 €, on võimalus valida kauba kättesaamiseks „Tasuta transport“. Sel juhul saadetakse tellimus määratud aadressile müüjale sobiva tarnemeetodiga.

Hinnad kehtivad tellimuse vormistamise ja selle eest makse sooritamise hetkel.

Weldexpert.ee-l on õigus teha müügihindades muudatusi, kuid need muudatused tuleb kajastada weldexpert.ee veebipoes. Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, siis kohaldatakse tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.

Tellimuse vormistamine

Tellimust saab esitada ainult sisse loginud kasutaja. Kui te ei ole kasutajana sisse loginud, suunatakse seda tegema kassas.

Tellimuse vormistamiseks lisage soovitud tooted ostukorvi ning vajutage ostukorvis lingile „Mine maksma“. Tellimuse vormistamise lehel täitke nõutud väljad, valige sobiv kättetoimetamise meetod ning vajutage linki „Esita tellimus“. Seejärel suunatakse Teid panka arvet tasuma. Weldexpert.ee veebipoes sooritatud tellimusi täidetakse tööpäevadel (E-R) kell 9.00-16.00 aadressil Türi 1A, 11313 Tallinn.

Spetselektroodi AS on isikuandmete vastutav töötleja. Spetselektroodi AS edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

Tasumine

Müügilepinguga kohustub weldexpert.ee andma Tarbijale üle olemasoleva või weldexpert.ee poolt tulevikus omandatava Kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale. Tarbija kohustub weldexpert.ee-le tasuma Kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma Kauba vastu.

Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist weldexpert.ee pangakontole. Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annuleeritakse 48 tunni möödudes alates tellimuse vormistamisest.

Makseid saab sooritada läbi järgnevate makseviiside:

  • Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Pärast müügilepingu jõustumist komplekteerib weldexpert.ee (või kui laos pole, siis tellib partnerilt) tellimuse ning annab selle kohaletoimetamiseks üle ettevõtte logistikapartnerile.

Tarnimine

Weldexpert.ee e-poest ostetud kaupa tarnitakse Eesti piires.

Juhul kui kaup on laos, jõuavad saadetised üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Kui tarnega on raskusi või kaup on laost otsa saanud, antakse sellest tellijale esimesel võimalusel teada.

Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Tellimus on Tarbijal võimalik kätte saada DPD kulleri ja pakiautomaadi vahendusel või ise Spetselektroodi AS kontorisse (Türi 1a, 11313 Tallinn) järgi tulles. Iga toote juures on eraldi tarneinfo ning selle kohaletoimetamise aeg hakkab kehtima tellimuse summa laekumise hetkest weldexpert.ee pangakontole.

Juhul, kui klient ei tule kaubale järele 14 kalendripäeva jooksul, loeb müüja, et klient on tellimusest loobunud ning müüja tagastab kliendile ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

Tagastusõigus ja kaebused

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Vastavalt VÕS § 53 lg 4 ei ole Tarbijal tagastusõigust kaubale, mida ei saa selle olemuse tõttu tagastada.

Müüja vastutab kliendi poolt ostetud kauba eest selle transportimise jooksul. Kauba kättesaamise hetkest läheb kauba kahjustumise või kadumise risk üle kliendile.

Juhul, kui klient avastab kauba kättesaamisel, et talle on saadetud vale või defektne kaup või kaup ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, tuleb sellest koheselt teavitada müüja klienditeenindust.

Kauba kättesaamisel kohustub klient avama tootepakendi ettevaatlikult, pakendit ja tooteid kahjustamata. Juhul kui klient on rikkunud pakendi hooletuse tõttu ehk tootepakendit oli võimalik avada seda kahjustamata, on müüjal õigus kaupade tagastamisel nõuda tekitatud kahju hüvitamist. Juhul, kui tootepakendit ei saa rikkumata/lõhkumata avada, ei vastuta klient rikutud pakendi eest.

Kauba tagastamiseks  või kaebuse esitamiseks tuleb saata vabas vormis kiri e-postile info@spetselektroodi.ee hiljemalt 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Kauba peab tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või tõendama, et see on üle antud logistikafirmale. Tagastamise kulud kannab kauba ostja (tagastaja). Weldexpert.ee tagastab tagastamissoovi kättesaamisel ostutehinguga saadud tasud pärast toote või toodete kättesaamist viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest.

Vääramatu jõud

Weldexpert.ee ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida weldexpert.ee ei saanud mõjutada või ette näha.

Vastutus

Tarbija peab kasutama weldexpert.ee veebipoodi üksnes seadustele ja headele tavadele vastavatel eesmärkidel ning Tarbija vastutab ise weldexpert.ee veebipoe kasutamiseks eeldatavate seadmete, tarkvara ja andmesisesüsteemide eest.

Pretensioonide esitamine

Weldexpert.ee vastutab Tarbijale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduste eest, mis ilmnevad kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest Tarbijale. Tarbijal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul weldexpert.ee poole, esitades arve, mille alusel kauba ostu eest tasuti. Kaubal puuduse ilmnemisel palume lõpetada kauba kasutamise.

Puudusega kauba parandamise või asendamise lepivad weldexpert.ee ja Tarbija omavahel kokku. Parandamise kulud katab weldexpert.ee. Weldexpert.ee ei vastuta Tarbija süül tootel tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud toote mittenõuetekohase hoiustamise või mitte eesmärgipärase kasutamise tulemusena. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel palume edastada e-posti aadressile info@spetselektroodi.ee pretensiooni, kus on märgitud tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus. Pretensioon toote nõuetele mittevastavuse või puuduste avastamise kohta peab olema esitatud kahe kuu jooksul alates toote nõuetele mittevastavuse või puuduse avastamisest.

Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Tarbijaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest. Tarbijal on õigus nõuda weldexpert.ee veebipoelt ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ja kauba eest raha tagasi nõuda, kui weldexpert.ee veebipoel ei ole võimalik kaupa parandada või asendada, kauba parandamine või asendamine ebaõnnestub, weldexpert.ee veebipood ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud või tarbijale on tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi.

Tarbija õigus

Kui weldexpert.ee on keeldunud Tarbija kaebust lahendamast või Tarbija ei ole nõus weldexpert.ee pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib Tarbija esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu või kohtule. Tarbija võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Tarbijakaitse komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitseameti kodulehel, Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate Nõustamiskeskusse.