Postitatud

5 funktsiooni, mis on Froniuse portatiivsel TIG seadmel

Ükski teine protsess ei paku nii stabiilset keevisõmblust kui TIG -keevitus – saavutatakse kvaliteetseim õmbluse kvaliteet ja visuaal. Lisaks on TIG-il lai valik rakendusi: Protsess sobib kõikidele metallidele ja ka õhukestele lehtedele, samuti asendis keevituseks ja juureõmblusteks. Veelgi enam – keevitusel ei tekita šlakki, materjal peaaegu ei deformeeru ja protsess on praktiliselt pritsmeteta. Protsessi eelised ja lai valik rakendusi on selged. Mis on aga mobiilse TIG -seadme hankimisel oluline? Millised on kõige vajalikumad funktsioonid? Järgnevalt viis teemat, mida kaaluda:

1. Erinevad moodused süütamiseks.
TIG keevitamiseks kasutatakse tavaliselt kõrgsageduslikku süütamist (HF). See tekitab töödetaili ja elektroodi vahele kaare ilma vajaduseta detaili elektroodiga puudutada. Selleks asetatakse keevituspõleti mõni millimeeter detaili kohale. Kui seejärel vajutatakse keevituspõleti päästikut, süttib kaar. Alternatiivina on soovitatav kontaktsüüde: kaar süttib, kui elektrood puudutab detaili. Siiski on oht, et keevisvann saastub volframelektroodist irduva materjaliga. See on tõsine puudus, eriti vastutusrikastel keevitusülesannetel, näiteks editsiinitehnoloogias. Touch HF on parim viis süütamise hõlpsaks ja täpseks paigutamiseks. Keevitaja protseduur on põhimõtteliselt sama, mis kontaktsüüte korral: detaili puudutatakse elektroodiga. Peale selle tõstmist algab eelseadistatud ooteaeg. Seejärel süttib kaar täpselt kohas, kus elektrood puudutas toorikut. Ükski teine ​​moodus ei paku süütamise ajal paremat kontrolli.


Funktsioon Touch HF võimaldab keevituspõleti kasutamist ilma päästikuta ja on äärmiselt kasulik raskesti ligipääsetavate liidete, näiteks väikesemõõduliste torude puhul. Fronius standardvarustuses lülitused, mis võivaldab valida HF ja Touch HF süüte vahel. Seetõttu saab sõltuvalt rakendusest valida optimaalse süütamise.

2. Funktsioon Tacking (TAC).
TAC tähistab “koputamist”, mis antud kontekstis on Fronius spetsiaalne detailide sildamisfunktsioon. Kui ühendama peab kaks erinevat komponenti, tuleb need eelnevalt ettevalmistamistavalt fikseerida. TAC funktsiooni korral võngutatakse keevisvanni võngutakse impulssvoolu abil. See hõlbustab komponentide ühendamist ilma servi sulatamata. Kui TAC -i kasutatakse punktkeevitusrežiimis, on alati võimalik saavutada sama suurusega punktid. Keevituskohtade ühtlus muudab järgneva keevitamise eriti lihtsaks. TAC -i teine eelis on see, et antud sildamine võimaldab minimaalset või parimal juhul puuduvat värvimuutust roostevabal materjalil ning säästab ka aega kuni 50% võrreldes tavapärase punktimisega.

3. Voolulangetus funktsioon.
Langetusvoolu kasutatakse ainult TIG 4-astmelisel keevitamisel.
4-astmeline tähendab:
esimene samm: põleti päästiku vajutamine põhjustab kaare süttimise koos stardivooluga
teine ​​samm: päästiku vabastamisel algab keevitusprotsess valitud maksimaalse keevitusvooluga
kolmas samm: päästikule uuesti vajutamine hakkab kaare langetamine
neljas samm: selle vabastamine lõpetab keevitusprotsessi

Keevitamine 4-astmelises režiimis on keevitaja jaoks ergonoomilisem – ta ei pea põleti päästikut käsitsi pidevalt all hoidma.
Langetusvool võimaldab keevitajal vähendada või suurendada põhivoolu (0 kuni 200%, kui põhivool on 100%) vastavalt vajadusele keevitusprotsessi ajal. Täitematerjali vahetamisel keevitusprotsessi ajal on kasulik voolu aeglaselt vähendada või suurendada. Siin aitavad kaks täiendavat viivitusaega “Slope 1” ja “Slope 2”. Kui aga punktist tuleb üle keevitada, on vajalik suurem vool kui seadistatud põhivool. See nõuab suuremat soojusenergiat, sest sulatatava materjali maht on sel hetkel suurem. Funktsioon rakendub, kui surud Froniuse põletil 4-astmelises keevitusel käivituslüliti üles. Lüliti vabastamine taastab keevitusvõimsuse põhivoolule.

4. Toitepinge korrektsioon.
Võimsusteguri korrektsioon (PFC – PowerFactorCompensation) võimaldab kompenseerida võrgupinge suurt kõikumist. See võimaldab optimaalselt kontrollida pinge kõikumisi või liiga madalat sisendpinget, nagu näiteks paljude jaotustega kilbi kasutamisel, pikkade toitekaablite puhul või generaatorite kasutamisel ehitusobjektidel. Sõltuvalt keevitussüsteemist suudavad seadmed isegi 30 % väiksema sisendpinge korral oma täieliku luatud väljundvõimsuse edastada. Kui saadaval on näiteks ainult 160 volti, kasutab masin PFC -tehnoloogiat, et säilitada pidev pinge, nii et keevitaja saaks keevitada veel 170 või 210 amprise vooluga. See tähendab, et stabiilse kaare jaoks on alati piisavalt energiat.

5. TIG MultiConnector (TMC).

TIG Multi Connector on universaalne ühendus või teiste sõnadega: standardiseeritud liides. See võimaldab juhtida keevitussüsteemi kaugjuhtimis pultide ja keevituspõletite abil, millel on kõik lisafunktsioonid, näiteks Up/Down funktsioon. Loomulikult pakuvad erinevad TIG-seadmed palju muid võimalusi, alates automaatsest väljalülitamisest kuni gaasitesti funktsioonini. Kõigil TIG -masinatel on üks ühine omadus – võimalus keevitada kattega elektroodidega. Kuna seadmed põhinevad digitaalsel resonantsmuunduril, on mõlema protsessi jaoks saadaval ideaalne väljundkarakteristik.
Mis funktsioone peaks teie keevitussüsteem kõigi võimaluste juures täitma?
Kas otsite TIG -seadet? Seejärel vaadake Froniuse uut TransTig 170/210-masinat, millel on kõik tänapäevased “kohustuslikud omadused” ja lisaks palju muud.